Pożyczka dla młodych – gdzie można się o nie starać

Pożyczka bankowa to często jedyne rozsądne rozwiązanie w sytuacji gdy pojawiają się niespodziewane wydatki. Niestety wiele młodych osób nie posiada zdolności kredytowej, ze względu na zbyt niskie zarobki i krótki staż pracy. Z myślą o takich osobach banki przygotowały specjalne, dedykowane oferty jak na przykład pożyczka dla młodych.


Kwota takiej pożyczki najczęściej nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych. Umowę o kredyt warto podpisać ze znanym, sprawdzonym i renomowanym bankiem aby uniknąć wielu nieprzyjemności i dodatkowych kosztów.

Wstępny wniosek kredytowy można złożyć przez internet, w zaledwie kilka minut co jest ogromnym udogodnieniem. We wniosku należy umieścić podstawowe informacje, jak dane osobowe, miejsce zatrudnienia, kwotę pożyczki a także ilość rat. W ciągu kilku godzin pracownik najbliższego oddziału banku kontaktuje się telefonicznie z klientem.

Przed złożeniem wniosku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora rat kredytowych, który najczęściej dostępny jest na stronie internetowej banku.
Pożyczki dla młodych najczęściej charakteryzuje niskie, bardzo korzystne oprocentowanie, elastyczne raty a także wydłużony czas spłaty. Gdy pożyczka zostaje spłacona przed czasem, klient może często liczyć na zwrot kwoty za odsetki.

Decydując się na pożyczkę w parabanku należy jednak bardzo uważać. Liczne reklamy i spoty zachęcają młode osoby do podpisania umowy z taką firmą, jednak pożyczka może okazać się sporym problemem. Takie pożyczki często mają bardzo wysokie oprocentowanie oraz niezwykle krótki czas spłaty. W przypadku braku płatności firma udzielająca pożyczki nakłada spore kary finansowe. Dlatego trzeba dokładnie czytać umowę, sprawdzić firmę pożyczkową oraz przejrzeć rankingi chwilówek.