Posted on and Updated on

Czy dostanę pożyczkę będąc w bazie dłużników?

Żyjemy w czasach, w których bardzo ciężko zachować stabilność finansową. Zdarzają się różne, ciężkie sytuacje i czasem jedyną szansą jest dla nas poratowanie się pożyczką. Sprawa jest prosta i łatwa, gdy mamy dobre zarobki oraz umowę o pracę i nie jesteśmy wpisani do żadnej bazy dłużników.

Czym są bazy dłużników?

Jeżeli zalegamy komuś z płatnościami nasz wierzyciel ma prawo wpisać nas do bazy, która zbiera listy osób posiadających długi. W jakim celu to robi?
Z jednej strony, aby przestrzec potencjalnych kredytodawców czy pożyczkodawców, że jesteśmy niewiarygodni, ale przede wszystkim po to, aby zmobilizować nas do uregulowania zaległości wobec niego. Są sytuacje, kiedy wierzyciel postąpi zbyt pochopnie i wpisze nas do BIK czy KRD już po jednym dniu spóźnienia. Gdy będziemy chcieli wziąć pożyczkę udzielający sprawdzi informację o wpisach i często za drobną zaległość zostaniemy zdyskwalifikowani.

Co zrobić, jeżeli wpisano nas do bazy dłużników, a potrzebujemy gotówki?

Warto mieć świadomość, że istnieje możliwość otrzymania pożyczki bez BIK i KRD. Oznacza to, że pożyczkodawca pomija etap sprawdzania naszego zadłużenia w tych bazach. Jest to ogromna ulga dla osób, które przez wpisy zostały pozbawione możliwości wzięcia pożyczki. Potrafi to uratować ich chwilowo trudną sytuację finansową.

Podsumowując, jeżeli wiemy lub chociaż podejrzewamy, że jesteśmy wpisani do tego typu bazy, warto przejrzeć propozycje firm oferujących pożyczki bez BIK i KRD, a na pewno znajdziemy ofertę dla siebie.