Posted on

Czy szybkie pożyczki są uczciwe?

Wiele osób nie może liczyć na kredyt bankowy. Przeszkodą są zwykle niespłacone wcześniej zobowiązania, komornik, czy też brak stałych dochodów. W takich sytuacjach większość banków odrzuci nasz wniosek o pożyczkę. Jest to spory problem, szczególnie gdy nasza sytuacja finansowa nie jest najlepsza.

Bardzo często potrzebujemy pieniędzy „na już”. Alternatywą jest chwilówka, która dostępna jest dla niemal wszystkich pełnoletnich osób. To doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby otrzymać gotówkę bez zbędnych formalności. Wiele osób obawia się jednak o oszustwa. W przeszłości wiele podmiotów pożyczało pieniądze na lichwiarski procent. Aktualnie jest zupełnie inaczej, gdyż przepisy prawa regulują maksymalną wysokość oprocentowania. Pożyczkodawca nie ma więc już takiej swobody, jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Ofert pożyczkowych warto szukać przez internet. W sieci znajdziemy najwięcej interesujących ofert. Szybka pożyczka to nawet kilka tysięcy złotych. Wszelkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Istotne jest jedynie to, aby posiadać aktualnie ważny dowód osobisty. Pożyczkodawca musi zweryfikować nasze dane osobowe. Przed wysłaniem wniosku warto sprawdzić opinie na temat danej firmy pożyczkowej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że podjęliśmy dobrą decyzje. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że gotówkę musimy spłacić w relatywnie krótkim czasie. Odsetki naliczane za brak spłaty są zwykle dość wysokie.